<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=145597" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

20 000 по трибуните в Скопие освиркваха химна на България (видео)

27 Септември 2022
0 3610

20 000 по трибуните в Скопие освиркваха химна на България.

Националният отбор по футбол победи Северна Македония с 1:0 в последния си мач от Лигата на нациите в изключително враждебна обстановка. През целия мач по трибуните на стадион “Тоше Проески” ехтяха грозни обиди като “бугари-татари” и “цигани”.

Снимка: стопкадър/видео bTV

Българският национален отбор по футбол е с нов треньор (видео и снимки)

Националите играха на ниво и при втория си двубой под ръководството на сръбския селекционер Младен Кръстаич.

Единственото попадение отбеляза капитанът Кирил Десподов след бърза атака и подаване на Радослав Кирилов малко след почивката. Още в 15-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Тодор Тодороски влезе много грубо с бутоните в коляното на Марин Петков и австрийският рефер Юлиан Вайнбергер му показа червен картон, като ситуацията беше потвърдена с VAR.

Така българският тим сложи край и на серията си от 22 мача без победа при гостуване. Тя започна през 2018 г., когато за последно сломихме Словения с 2:1.