<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=152398" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Рекорд за Роналдо и куриозен пропуск за Гана

24 Ноември 2022
0 280

Рекорд за Роналдо и куриозен пропуск за Гана.

Поргугалия започна с успех участието си на Мондиала в Катар. „Мореплавателите” победиха Гана с 3:2. Кристиано Роналдо стана първият футболист с голове на пет Световни първенства. А куриозен момент украси двубоя.

37-годишната звезда на Португалия играе на своя пети Мондиал и успя да се разпише отново, както го направи и при предишните си четири участия на най-големия футболен форум.

Снимка: Twitter

Голът му дойде от дузпа в 65-ата минута. Осем по-късно Гана изравни чрез Андре Аю. Португалия реагира и в рамките на 120 секунди успя да вкара нови два гола, дело на Жоао Феликс и Рафаел Леао. Крайният резултат бе оформен от Осман Букари минута преди края.

Камерунец донесе победата на Швейцария срещу… Камерун

В последните секунди на двубоя, този трилър можеше да завърши със сълзи за Португалия и радост за Гана.  Вратарят на „мореплавателите” Диого Коща за малко да подари точката на африканците. Той си заложи топката на земята, за да я шутира в предни позиции, но не знаеше, че зад гърба му дебне Иняки Уилямс. Нападателят обаче не успя да се възползва и се подхлъзна в ключовия момент.

Източник: sportal.bg