<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=154543" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Изненадата н...

Аржентина изтръпна, но избегна провала!

10 Декември 2022
0 678

Въпреки че изтръпна в продълженията, Аржентина ще играе на полуфинал. В инфарктен двубой “Албиселесте” отстрани Нидерландия след дузпи.

Двубоят се развиваше отлично за “гаучосите”. Те поведоха с 2-0 след попадения на Молина и Лео Меси от дузпа. Попадението на легендата беше десето за него на Световни шампионати и го изравни с Габриел Батистута в тази класация. Освен това Меси вкара четвъртия си гол от бялата точка на Мондиали.

Снимка: ФИФА

Аржентинците вече усещаха шахматистката съпротива на Хърватия на полуфинала, когато Вут Вегхорст върна едно попадение в 83-ата минута. Изглеждаше сякаш голът ще бъде почетен, но традиционното за това продължение дълго добавено време се оказа смъртоносно за “Албиселесте”. 11 минути след изтичането на 90-ата отново Вегхорст се облече във вечна нидерландска слава.

Неговият гол е исторически по няколко причини. Той стана първата резерва в историята, отбелязала два гола за Нидерландия на Световен шампионат. Вкарвайки в стотната минута и трийсета секунда, Вегхорст отбеляза най-късния гол през второто полувреме в елиминационна мач.

В продълженията и двата отбора размениха пропуски, но до гол не се стигна. Така гледахме дузпи за втори пореден четвъртфинал.

При дузпите наметалото сложи Емилиано Мартинес и понесе Аржентина на гърба си. Той спаси първите две дузпи и след 4 от 5 вкарани изпълнения “гаучосите” ще се изправят срещу Хърватия в спор за място на големия финал.