<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=155117" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Семейството ...

Бълхата изравни постижение на Камата (видео)

14 Декември 2022
0 507

Аржентина водена от Лионел Меси се класира за финала на Световното първенство. Капитанът на “гаучосите“ води уверено своя тим към първа титла от 1986 година насам.

Един последен шанс да стане най-великия (видео)

“Бълхата“ продължава да чупи и рекорд след рекорд на този Мондиал. Още няколко паднаха в неговите крака при победата с 3:0 над Хърватия.

Лионел Меси повтори постижение на Христо Стоичков от САЩ’94. Аржентинецът се разписа от дузпа в полуфинала. Така той вече има поне по едно попадение във всеки един от мачовете от елиминационната фаза на Мондиал 2022 до момента.

Лудница в съблекалнята и Буенос Айрес (видео)

Подобно нещо са правили още само петима играчи, сред които и легендата на българския футбол Христо Стоичков. Камата стори това в САЩ през 1994 година.

източник: twitter

С гола, който отбеляза през първото полувреме, Меси вече има 11 попадения на своята сметка на световни първенства. Така той задмина друга голяма фигура в историята на Аржетина – Габриел Батистута, който е с 10.

Семейството на Меси няма да забрави тази нощ (видео)

При невероятния му пробив и пас към Алварес за втория гол на нападателя в мача, Меси записа своята 8-та асиситенция на световни финали. “Ла пулга“ се изравни с легендата Диего Марадона.

Той става първият играч, който отбелязва и асистира в един мач на Мондиал за четвърти път в своята кариера.

За рекорден десети път в историята на световните първенства Лионел Меси беше избран за “Играч на мача” след успеха срещу хърватите. Това е и негова 4-та подобна награда в Катар.

“Бълхата“ изравни постижение на “Камата” (видео)