<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=153931" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Финалистът с...

Бразилия, Неймар и самбата завладяха Мондиала

06 Декември 2022
0 325

Бразилия победи Република Корея с 4:1 и се класира за ¼-финалите на Мондиала в Катар. В игра за 5-кратния световен шампион се завърна Неймар. Звездата на тима получи контузия още в първия мач на тунира срещу Сърбия и пропусна двубоите с Швейцария и Камерун.

източник: twitter

Появата на Неймар вдъхнови неговите съотборници, които буквално се забавляваха на терена, а самбата превзе стадион “974“ в Доха. Бразилците решиха всичко в тази среща още до 36-ата минута, когато вече имаха преднина от 4 гола.

Винисиус откри след асистенция на Неймар, а  след това 10-ката удвои след точно изпълнена дузпа. Ричарлисон с третия си гол на турнира направи резултата класически. Лукас Пакета пък отбеляза 4-тия гол за “селесао“. През втората част Пайк Сюн-Хо вкара почетното попадение за корейците. Техния селекционер Пауло Бенто подаде оставка след отпадането.

След края на двубоя бразилците подкрепиха легендата на футбола – Пеле, който е в болница. Самият той пък преди срещата въпреки влошеното си състояние, заяви, че със сигурност ще гледа мача.

Във фазата на 1/4-финалите Бразилия ще срещне отбора на Хърватия, който победи Япония след изпълнение на дузпи.