<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=149978" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Десет червени картона във футболен финал (видео)

07 Ноември 2022
0 159

Десет червени картона във футболен финал.

Расинг спечели Трофея на шампионите в аржентинския футбол в скандален финал срещу Бока Хуниорс. На стадиона в Сан Луис зрителите видяха нещо запомнящо се – цели 10 червени картона показани от главния съдия Факундо Тейо и прекратен мач с административна победа в 118-ата минута.

Журналист се разплака по време на интервю с Меси, сбъднал мечтата си (видео)

Причината е изгонването на седми футболист от Бока Хуниорс и недостатъчния брой състезатели за доиграването на финала. В този момент резултатът беше 2:1 в полза на Расинг, който също завърши срещата в числено намален състав с трима отстранени играчи.

Друг скандален факт е, че реферът Тейо показа 10-те червени картона в рамките на 24 минути. Съдията започна с гоненето на футболисти в добавените минути към редовното време при резултат 1:1 и след това се развихри в продълженията на финала. В 118-ата минута Расинг стигна до победен гол чрез Карлос Алкарас и това разпали страстите. Изгонен бе авторът на попадението заради емоционалната си радост. Последваха сблъсъци между двата отбора на терена, а реферът продължи с картоните, като изгони още 4-ма от Бока – Луис Адвинкула, Франк Фабра, Диего Гонзалес и Дарио Бенедето.

УЕФА глоби Северна Македония за освиркването на българския химн

Червени картони получиха и вече замененият Карлос Самбрано, както и треньорът Уго Ибара. Към изгонените се присъедини и Катриел Кабейос от победителите, който също взе дейно участие в сблъсъците на терена. Така Расинг спечели Трофея на шампионите по административен път. Това е 14-та купа в историята на клуба, който се изравни по този показател с Ривър Плейт. Бока остава начело в класацията с 16 трофея.