<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=155017" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Футболен тим ...

Един последен шанс да стане най-великия (видео)

13 Декември 2022
0 665

Аржентина е първият финалист на Световното първенство в Катар. “Гаучосите” спечелиха срещу Хърватия с 3-0 и си заслужиха място в мача за титлата, където ще срещнат Франция или Мароко.

Това е и втори шанс за Световната титла за Лионел Меси. Легендата отново стига дотук, след като през 2014 г. изпи най-горчивата чаша. Аржентина бе на минути от стигането до дузпи срещу Германия, но епичният гол на Марио Гьотце лиши Меси и компания от най-ценния трофей.

Източник: Facebook/FIFA

В двубоя срещу Хърватия обаче Меси изведе тима си пределно мотивиран. Именно той откри от дузпа в 34-ата минута. Това направи сборът му асистенции плюс голове на Мондиали 19. Така той изравни рекорда за най-голям брой директно участие в попадения на Мирослав Клозе и бразилеца Роналдо.

Само пет минути по-късно Хулиан Алварес покачи на 2-0. Това бе четвърти гол на Мондиала за младия футболист на Манчестър Сити. Единствено Гонсало Игуаин е вкарвал толкова в един турнир до 22-годишна възраст в историята на Аржентина.

Отново Алварес бе точен през второто полувреме, оформяйки крайния резултат. Така той влезе завинаги в историята на футбола. Единствено Пеле е вкарвал два гола в полуфинал или финал на Световно първенство по-млад. Бразилецът го постига на 18 години.

Това е и рекорден шести финал с участието на Аржентина.

Единственият отбор, достигал по-често до мача за титлата, е Германия. “Бундестимът” е бил на най-гледания мач в света 8 пъти. По 6 финала имат и Италия и Бразилия.

Аржентина изтръпна, но избегна провала!

Финалът значи и един последен шанс за Меси да вдигне Световната купа. По подобие на Марадона, който я спечели към залеза на кариерата си, Меси също може да остави най-сладкото за десерт. Най-ценният трофей ще означава и сериозно предимство в споровете кой е най-великия футболист в историята. Особено ако опонентът е Кристиано Роналдо.