<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=151696" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Дакел и косте...

Невиждано шоу и куп рекорди за старт на Световното

21 Ноември 2022
0 231

Световното първенство по футбол в Катар даде обещания да бъде уникално по куп причини. Освен прецедентите, свързани с първият подобен форум, организиран през студените за Северното полукълбо месеци, това е и първият случай, в който Мондиал се играе в страна от Арабския свят.

Начинът на откриване на най-скъпия спортен форум в историята определено бе впечатляващ. Въпреки многобройните скандали около домакинството на турнира, организаторите се бяха постарали стартът му да бъде запомнящ се.

Половинчасовото шоу, наподобяващо церемония по откриване на Олимпийски игри, включи елементи на традиционната местна култура, ценностите на арабския свят, както и музикална част, в която централна фигура бе изпълнителят от сензационната южнокорейска поп група BTS – Джънбук. Спектакълът бе открит и воден в голямата си част от легендарния актьор Морган Фрийман.

Иначе мачът остава в историята като първия случай, в който домакинът на Световно първенство губи откриващия мач, след като Катар отстъпи на Еквадор с 0-2. И двата гола за южноамериканците бяха отбелязани от Енер Валенсия, който откри от дузпа.

Източник: FIFA

Това бе първи случай в историята на планетарните шампионати, в който дебютният гол във форума пада от 11-метров наказателен удар. Валенсия за втори път в кариерата си вкарва повече от веднъж в мач от Мондиал след като го направи и в Бразилия преди 8 години. Нападателят на Еквадор вкара пети пореден гол за страната си на Световно, доближавайки се само на попадение от рекорда на три легенди: Еузебио от Португалия, Паоло Роси от Италия и Олег Саленко от Русия.

Това обаче са едва първите рекорди, които падат на този Мондиал. Вижте рекордите, които Меси и Роналдо могат да подобрят в Катар.