<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=148567" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Откриха восъчна фигура на Зинедин Зидан в музея Grévin в Париж.

На официалното представяне на новата восъчна фигура 50-годишният футболист е придружен от съпругата си Вероник и родителите си Смаил и Малика Зидан.

Зизу е известен със своята техника, отличен пас и удар. Определян е от мнозина за един от най-добрите плеймейкъри в историята на футбола.

Зидан е изиграл по пет сезона в Ювентус и Реал Мадрид.

В кариерата си печели Шампионската лига, Серия А, Примера дивисион, Суперкупата на Италия, Суперкупата на Европа и Междуконтиненталната купа.

През 1998 година става световен шампион с Франция. Същата година печели „Златната топка“. А две години по-късно печели и Европейското първенство.

Меси разкри кога се отказва от големите футболни първенства

Зидан играе и пет сезона в Реал Мадрид, където отново печели всички турнири на клубно ниво.

Извежда Франция до финала на световното първенство през 2006 година и получава наградата на ФИФА за най-добър играч на първенството.

Финалният мач на 9 юли 2006 е Франция срещу Италия. В този двубой, Зидан се превръща в четвъртия футболист, отбелязвал гол на два различни световни финала. Той се нарежда редом до имена като Пеле, Паул Брайтнер и Вава. Голът отново е реализиран от дузпа, която Зидан изпълнява в седмата минута. Това е 31-ви гол в 108 изиграни мача за националния отбор на Франция и негов трети гол за това световно. В редовното време мача свършва 1:1, а в самия край на второто продължение Зидан е изгонен с директен червен картон. Причината – удар без топка по противников играч, но преди това провокиран с обидни реплики от италианския защитник Марко Матераци. Мачът завършва с дузпи, като Италия побеждава с 5:3, а за Франция остава второто място.