<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=153739" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Португалците...

Рекорд на Мбапе изстреля световния шампион напред

04 Декември 2022
0 98

Франция продължава към четвъртфиналите на Мондиала в Катар след победа над Полша. “Петлите” спечелиха с 3:1. Основна роля за успеха имаше суперзвездата Килиан Мбапе. Освен него, в историята с представянето си ще остане и Оливие Жиру.

Именно Жиру откри резултата през първото полувреме. Това бе 52-ри гол за нападателя с националната фланелка. Така той изпревари световния шампион от 1998 г. Тиери Анри и се възкачи на трона на реализаторите в историята на тима.

Източник: FIFA

През второто време дойде и времето на Мбапе. Футболистът на Пари Сен Жармен вкара на два пъти след почивката. Така той подобри две постижения. С петия си гол на Мондиала Мбапе вече е вкарал повече голове, отколкото за цялото Световно първенство в Русия през 2018 г., когато Франция вдигна титлата. Освен това едва на 23 години и 349 дни той стана най-младия футболист с 5 гола в елиминационната фаза от Пеле насам. “Най-великият” записва петото си попадение в подобен двубой ненавъшил пълнолетие. Това се случва по време на шампионата в 1958 г. в Швеция. Тогава Бразилия печели първата си световна титла.

Ето колко струва футболният отбор на ПСЖ

Почетното попадение за Полша вкара Роберт Левандовски. Нападателят на Барселона се разписа от дузпа дълбоко в добавеното време. Франция очаква победителя от сблъсъка между Англия и Сенегал.