<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=107964" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Кристиано Ро...

С обрат и гол в последния момент Сърбия се класира на Световното първенство по футбол

15 Ноември 2021
0 635

С победен гол на Александър Митрович в 90-ата минута Сърбия надви Португалия с 2:1 и се класира директно на Световното първенство в Катар, съобщава Дневник.

Сръбският тим постигна обрат в Лисабон, след като направи много силен мач.

С обрат и гол в края Сърбия се класира на световното първенство
снимка: Reuters

Резултатът беше приет като голяма изненада въпреки силното представяне на Сърбия през цялата квалификация.

Съседката ни завършва квалификациите с шест победи и две равенства, без да загуби нито един мач.

“Това е изключителен успех за отбора, футболистите не спряха да вярват в победата. Дойдоха тук без страх срещу един много силен отбор, който знае как се печелят големи мачове”, каза след срещата сръбският селекционер Драган Стойкович.

Португалия поведе още във втората минута с гол на Ренато Санчес и до средата на първата част имаше драстично предимство. След този момент обаче агресията на сръбския отбор обърна ситуацията на терена и футболистите на Драган Стойкович преминаха в атака.

В 33-ата минута капитанът Душан Тадич се разписа, за да изравни, а в края на първата част Сърбия пропусна и да поведе.

След почивката предимството беше поделено, но Сърбия повече търсеше победата, тъй като равенство устройваше домакините. В 90-ата минута португалската защита остави непокрит Митрович в наказателното поле, който засече центриране на Тадич с глава и прати тима си в Катар.

Източник: Дневник