<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=148305" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Севда Асенов...

Трета квота за България за Олимпийските игри в Париж през 2024 година (видео)

23 Октомври 2022
0 127

Трета квота за България за Олимпийските игри в Париж през 2024 година взе състезателката по спортна стрелба Антоанета Костадинова.

Олимпийската вицешампионка от игрите в Токио 2020 Антоанета Костадинова се класира четвърта във финала на 25 м пистолет на световното първенство в Кайро и си гарантира участие на четвърта поредна олимпиада.

Костадинова постигна 586 т. в квалификациите и влезе с четвърти резултат сред осемте претендентки за медалите. Във финала само малшанс лиши българката от призово класиране, но мястото в Топ 4 ѝ донесе олимпийската утеха.

Другата българска представителка в дисциплината – Мирослава Минчева, също се представи силно и завърши на 13-о място с 583 т., като само точка я раздели от осмото място, даващо право на участие във финала. Световна шампионка стана корейката Ким Янг-ми, а на почетната стълбичка се качиха още китайката Чън Ян и германката Дореен Венекамп.

Другите две спечелени досега за страната ни квоти за игрите в Париж през 2024 г. са в художествената гимнастика.

Едната е за националния ансамбъл, който спечели световната си титла в многобоя. А другата – за Стилияна Николова, която взе бронз в многобоя от шампионата на планетата в София през септември.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика е световен шампион (видео)