<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=160431" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Наказаха "ста...

Роналдо дебютира официално – “Ал Насър” бие (видео)

23 Януари 2023
0 103

Роналдо дебютира официално – “Ал Насър” бие. Тази проста последователност на събитията обаче не описва напълно дебюта на португалеца. Той не се представи на очакваното ниво за играч, взимащ половин милиард. Роналдо не успя да отбележи в първия си официален мач с новия си клуб и изпрати незапомнящ се сблъсък.

Роналдо дебютира официално &#8211; &#8220;Ал Насър&#8221; бие (видео)

Срещата завърши с победа на “Ал Насър”. Тимът се справи с 1-0 с “Ал Етифак” в мач от 14-ия кръг на местния шампионат. Така “Ал Насър” си върнаха първото място в класирането, което временно бе отстъпено на “Ал Хилал”. В мач, ръководен от българския съдия Георги Кабаков, “Ал Хилал” победи “Абха”.

Запомнящо се зрелище в може би последния сблъсък между Роналдо и Меси (видео)

Първият удар в мача бе отправен именно от португалската суперзвезда. Той обаче бе блокиран. Роналдо имаше общо четири опита да отбележи гол, но само един от ударите му бе точен. Единственият гол в мача падна в 31-ата минута. Тогава Роналдо се размина с центриране от фланга, но неговият съотборник Андерсон Талиска засече топката във вратата на “Ал Етифак”.

Най-впечатляващото отиграване за европейския шампион от 2016 г. бе финт, който “счупи кръста” на защитник и го остави на земята. В типичния си стил Роналдо бе изключително напорист пред гола. Той имаше няколко възможности да отбележи до края на срещата. Една от тях бе от пряк свободен удар. При друга той отново не успя да намери очертанията след изстрел в 54-ата минута на мача. Следващият мач на португалеца и отбора му е след само три дни. Тогава те се изправят срещу “Ал Итихад” в полуфинален мач от турнира за Суперкупата на страната.