<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=160700" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Нападнаха Кр...

Исторически мач за Хари Кейн (видео)

24 Януари 2023
0 55

Исторически мач за Хари Кейн. Нападателят на “Тотнъм” донесе победата на своя тим с 1:0 над ”Фулъм” в мач от Висшата лига и изравни рекорда за най-много голове в клубната история на “шпорите”.

източник: twitter

Кейн отбеляза единственото попадение в срещата в добавеното време на първата част, а “Тотнъм” се доближи на 3 точки от четвъртия “Манчестър Юнайтед”. Голът е под номер 266 за нападателя с екипа на лондончани във всички турнири, като така той изравни рекордьора по попадения в историята на клуба Джими Грийвс.

Кейн обаче се нуждаеше от 36 мача повече от легендата Грийвс, за да стигне до впечатляващото постижение. Любимата жертва на Кейн е “Лестър”, като той има 19 гола във вратата на Лисиците. В класацията следват “Евертън” и “Арсенал”, срещу които капитанът на Англия има съответно 15 и 14 попадения. От 266 гола за “Тотнъм”, Кейн е отбелязал впечатляващите 31 извън наказателното поле и е реализирал 39 дузпи.

Мениджърите на “Челси” и “Тотнъм” стигнаха почти до бой след края на мача (видео)

След двубоя Кейн призна, че чувството да изравни рекорда и с гола си да донесе победата на своя отбор е страхотно. Легендата Гари Линекер поздрави нападателя на ”Шпорите” и добави, че липсата на трофеи в кариерата на Кейн не намалява от неговата класа като футболист.

Мениджърът Антонио Конте стигна по-далеч заявявайки, че Кейн носи “Тотнъм” в сърцето си и ска да му помогне да спечели нещо значимо с екипа на любима си отбор.