<iframe width="560" height="315" src="https://dev.gospodari.com/embed-2?id=161127" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: В Пловдив ста...

“Български” финал за Суперкупата на Италия (видео)

26 Януари 2023
0 52

Български финал за Суперкупата на Италия се игра вчера. Примаверата на “Фиорентина” спечели трофея, а в състава на “виолетовите” титуляр започна Димо Кръстев. Техен опонент беше “Интер”, с Никола Илиев, който също започна от първата минута.

&#8220;Български&#8221; финал за Суперкупата на Италия (видео)
източик: twitter

“Фиорентина” спечели с 2:1, като момчетата на Роберто Акуилани имаха преднина от 2 гола още до почивката. През второто полувреме “нерадзурите“ върнаха едно попадение, но за повече нямаха сили.

Двубоят за Суперкупата на примаверата в Италия противопоставя шампиона в случая “Интер” и носителя на Купата на примаверата – “Фиорентина”.

Димо Кръстев премина в състава на “виолетовите” през септември 2020 година. Той все още не е дебютирал за първия отбор, но на няколко пъти попадна в групата на “Фиорентина” за срещи от Серия А и Лигата на Конференциите. Кръстев има и един мач за мъжкия национален отбор на България.

Никола Илиев също осъществи своя трансфер на “ботуша” през 2020 година. 18-годишният нападател също не е направил своя дебют за “Интер”, но пък вече натрупа 4 мача с националния екип.